top of page
фізкультура і спорт.jpg

   Відповідно до Закону України «Про дошкільну освіту», «Про фізичну культуру», «Національної доктрини розвитку освіти», Базового компоненту дошкільної освіти фізичне виховання дошкільнят,  робота в  нашому  закладі дошкільної освіти спрямована насамперед на охорону та зміцнення психічного та фізичного здоров’я дітей, підвищення захисних сил організму, виховання стійкого інтересу до рухової активності, звички до здорового способу життя.

 

    Уся навчально-виховна робота з фізичного виховання здійснюється з урахуванням стану здоров’я, самопочуття, рівня фізичного та психічного розвитку і підготовленості дітей, родинних побажань і пропозицій. Фізичне виховання в ЗДО реалізовується шляхом проведення обов’язкових занять відповідно до розкладу та режиму, виконання фізкультурно-оздоровчих заходів. Сумарний обсяг рухової активності, що здійснюється дітьми у процесі щоденної життєдіяльності, базується на їх індивідуальних можливостях та задовольняє їх біологічну потребу в рухах.

 

  Форми фізичного виховання дітей досить різноманітні. Це заняття фізичними вправами, рухливі ігри, ранкова гімнастика, спортивні розваги, прогулянки. Крім того, і на музичних заняттях широко застосовуються фізичні вправи, танці, елементи танців, які також сприяють вирішенню завдань фізичного виховання. У дитячому закладі всім формам фізичного виховання відведене певне місце в режимі дня. Вони пов'язані між собою, доповнюють один одного і проводяться в обов'язковому порядку.

 

На заняттях діти виконують:

 

загально-розвивальні вправи (біг, стрибки та  інше) з поступовим збільшенням навантаження;

вправи корегуючого спрямування (для профілактики порушення постави та плоскостопості);

вправи для формування певних фізичних якостей та навиків, для впливу на різні м'язові групи з поступовим розподілом навантажень;

рухливі ігри.

В теплу пору року заняття з фізкультури проводяться на свіжому повітрі — на спортивному майданчику, а в холодну пору року — в спортивному залі.

Велике значення має рухова активність в ранковий час. Для її забезпечення в нашому закладі дошкільної освіти        
щоденно проводиться ранкова гімнастика.

За допомогою загально-розвиваючих вправ дітки активізуються та налаштовуються на подальшу роботу. Дуже важливо, щоб виконання вправ ранкової гімнастики увійшло в звичку, тому ми радимо батькам, на власному прикладі, показувати дітям необхідність її виконання.

 

Поради батькам:

 

  • щоденно виконуйте разом з дитиною ранкову гімнастику, виходьте на прогулянки;

  • разом з дитиною здійснюйте пішохідні прогулянки та туристичні походи;

  • залучайте дитину до виконання основних рухів — ходьба, біг, стрибки, вправи з м'ячем, лазіння, повзання...

  • грайте з дитиною в рухливі та спортивні ігри;

 -беріть участь разом з дитиною у проведенні спортивних свят, розваг, що організовуються дошкільним закладом;

 - катайтеся разом з дитиною на велосипеді, роликах, грайте у бадмінтон, теніс, футбол, стрибайте на скакалці.

© Романівський ЗДО "Ромашка"

bottom of page